Czy antysmogowa maska do biegania zimą naprawdę działa?

Antysmogowe maski do biegania zimą cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród sportowców, ale w dalszym ciągu wiele osób zastanawia się, czy one rzeczywiście działają i czy warto je kupić. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które poszukują odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Czy maski pomagają podczas biegania?

Jak pokazują najnowsze testy oryginalna maska do biegania zimą od renomowanego producenta Dragonmask jest w stanie zredukować ilość wdychanych zanieczyszczeń nawet o 99%. Pamiętać należy jednak o tym, że skuteczność masek w dużej mierze zależy od tego na jaki model się postawi. Aby maski spełniały swoje zadania muszą mieć skuteczne filtry, które są w stanie zablokować małe cząsteczki. Wybór maski do biegania to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także jej umiejętne dopasowanie. Nieszczelne maski jak łatwo się domyśleć niestety nie będą spełniać swoich zadań.


Jaka cena?

Cena maski zależy w dużym skrócie głównie od jej konstrukcji oraz od zastosowanych technologii. Jednorazowe maski do biegania można kupić już od kilkunastu złotych. Pamiętać należy jednak o tym, że nie zapewniają one takiej ochrony jak całkowicie zabudowane modele. Najtańsze maski można kupić już od 50zł. Najbardziej zaawansowane produkty, w których zastosowano wszystkie filtry to wydatek nawet powyżej 250zł. Na własnym zdrowiu nigdy nie wolno oszczędzać, dlatego też antysmogowa maska do biegania zimą jest doskonałą inwestycją, która na pewno się zwróci.