Krótko o maskach z filtrami antysmogowymi

Zanieczyszczenie powietrza spowodowane smogiem jest niestety coraz częstszym zjawiskiem w Polsce. Problem ten nie dotyczy jedynie dużych aglomeracji, ale także małych miasteczek i wsi. Warto zatem się zabezpieczać przed niekorzystnymi dla zdrowia pyłami zakładając specjalne maski.

Czy maski z filtrem antysmogowym rzeczywiście działają?

Tak, i jest to potwierdzone przez różne badania przeprowadzone w miastach z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem, takich jak Pekin. Dzięki nim nie wdychamy dużej ilości toksyn, a co za tym idzie, chronimy najważniejszy organ w ciele czyli serce oraz zapobiegamy podwyższeniu ciśnienia.

Jaką maskę wybrać?

Na rynku jest ich dużo, ale dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na te maski z filtrem antysmogowym z oznaczeniem HEPA. Oznacza to, iż są one wykonane ze spiekanego szkła, co pozwala im zatrzymywać nie tylko zanieczyszczenia spowodowane smogiem, ale także alergeny. Dodatkowo niektóre typy masek posiadają także filtr z węglem aktywnym. Dzięki działaniu dodatkowej powłoki do naszego nosa nie będą docierały wszelkie nieprzyjemne zapachy oraz opary.

Kto powinien nosić maskę antysmogową?

Maska z filtrem antysmogowym to niewątpliwie rzecz niezbędna dla biegaczy, których płuca pracują szybciej, a czyste powietrze jest niezbędne dla utrzymania dobrej kondycji. Może też być noszona przez alergików w okresach pylenia. Produkt ten jednakże jest przeznaczony dla każdego, kto chce dbać o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie.