Charakterystyka masek przeciwpyłowych

Smog jest unoszącą się chmurą, która znajduje się nad miastem. Powstaje ona na skutek przedostawania się zanieczyszczeń do atmosfery. Źródła i rodzaje zanieczyszczeń, przez które powstaje smog to głównie ogrzewanie domów oraz spaliny samochodowe.
Smog jest bardzo niebezpieczny pod kątem zdrowia ludzkiego. Atakuje on przeważnie drogi oddechowe, przez co często dochodzi do komplikacji. Jest to szczególnie niebezpieczne dla dzieci, ponieważ ich drogi oddechowe nie są jeszcze na tyle rozwinięty by skutecznie odprowadzać zanieczyszczenia.

Maski przeciwpyłowe- charakterystyka

Stosowanie masek przeciwpyłowych jest najczęstszą metodą w walce z nieczystym powietrzem. Dzięki filtrowi brudne powietrze nie dostaje się do płuc. Filtr należy regularnie wymienić. Najczęściej co 2 tygodnie. Sam wybór masek jest niezwykle duży. Każda osoba znajdzie odpowiednią, dostosowaną pod wielkość i kształt głowy. Zazwyczaj posiadają one odpowiednie atesty P1, P2, P3. P3 jest najlepszą możliwą ochroną. Maska z tym oznaczeniem zatrzymuje 99,95% cząsteczek, które są mniejsze niż 0,5 mikrometrów. Dostępne są także wersje masek dla sportowców, co umożliwia wykonywanie aktywności fizycznych.

Ochrona przed smogiem jest niezwykle ważna w aspekcie dbania o zdrowie. Należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza zimą, gdzie stężenie smogu jest bardzo wysokie. Ignorowanie smogu jest po prostu nierozsądne i może wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla organizmu.