Zabezpieczenie przed smogiem

Na kwestię ochrony środowiska kładzie się coraz większy nacisk. W Polsce jednak wciąż podnosi się poziom smogu, przez co wielu ludzi ludzi jest narażonych na jego negatywne skutki. Szacuje się, iż jesteśmy jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie.

Smog skutki

Do skutków smogu zalicza się wzrost zachorowań na szereg chorób układu oddechowego i krwionośnego. Na przestrzeni ostatnich lat odnotowuje się co raz więcej przypadków zachorowań na:
– nowotwory (zwłaszcza płuc),
– astmę oskrzelową,
– zapalenie płuc,
– miażdżycę,
– schorzenia układu krwionośnego (w tym miażdżycę prowadzącą do wylewów, udarów i zawałów oraz chorobę wieńcową).

Co więcej, smog ma także bardzo niekorzystny wpływ na dzieci, których matki były narażone na długotrwałe wdychanie zanieczyszczonego powietrza – zaburzenia ze spektrum autyzmu, nadpobudliwość, problemy z koncentracją i trudności w nauce to tylko niektóre ze skutków wpływu smogu na nienarodzone dzieci.

Ochrona aparatu oddechowego

Na rynku pojawia się co raz więcej produktów, które mają za zadanie chronić aparat oddechowy przed przedostawaniem się do niego toksyn i zanieczyszczeń obecnych w powietrzu. Jednym z nich jest maska przeciw smogowi. Jej główną częścią jest filtr z węglem aktywnym, który filtruje powietrze i oczyszcza je między innymi z dwutlenku siarki i tlenku azotu, formaldehydu oraz innych szkodliwych dla organizmu produktów spalania.