Maski na każdą pogodę

Poradzenie sobie z problemem zanieczyszczenia powietrza może być o wiele prostsze. Nie trzeba wcale unikać wychodzenia na zewnątrz w okresie występowania smogu. Jedyne co trzeba zrobić, to spróbować wykorzystać specjalistyczne maski przeciwpyłowe. Maseczki są coraz wygodniejsze, coraz łatwiejsze w noszeniu i do tego – coraz tańsze! Powinno to zachęcić wszystkich pragnących dbać o swoje zdrowie i nie chcących jednocześnie rezygnować z aktywności fizycznej w okresie występowania smogu.

Jak dobrać sobie maseczki?

Dobra maska przeciwpyłowa nie musi być wcale bardzo droga. Wybór maski powinien zależeć przede wszystkim od warunków, w jakich chcemy z nich korzystać oraz jakiego rodzaju pyły są dla nas szczególnym zagrożeniem. Maski z filtrem dostosowane do codziennego użytku i zabezpieczania się przed cząstkami smogu mają zredukowane gabaryty. Dzięki wykonaniu ich z estetycznych materiałów możliwe jest noszenie ich nawet w eleganckim outficie.
Maseczki wykonuje się z dobrej jakościowo bawełny. Pomiędzy warstwami bawełny znajdują się warstwy sorpcyjne i filtr, najczęściej będący wykonanym z węgla aktywnego.

Przed czym zabezpieczają te maski?

Maseczki przeciwsmogowe zaleca się wszystkim alergikom, osobom chorującym na schorzenia płuc i dolnych dróg oddechowych. Maski filtrują cząstki PM10/PM2,5 oraz cząstki alergizujące i pochodne dymu tytoniowego. Jest to świetne zabezpieczenie wobec wszystkich najpowszechniejszych zanieczyszczeń powietrza!